Geometria kół Katowice 

Regulacja geometrii oraz zbieżności kół to jedna z oferowanych przez nas usług, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego! Coraz więcej świadomych kierowców zdaje sobie sprawę, że prawidłowe ustawienie kół to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy oraz dłuższe życie zawieszenia oraz układu kierowniczego. Szukasz doświadczonego mechanika, który zapewni Ci profesjonalną pomoc w tej kwestii? Nie mogłeś lepiej trafić! Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakresem usług!

Geometria kół Katowice – czym jest?

Geometria kół to zestaw parametrów opisujących ustawienie kół względem siebie i reszty pojazdu. Ma ona bezpośredni wpływ na prowadzenie samochodu i jego zachowanie na drodze. Jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa jazdy i optymalnego zużycia opon. Parametry, które opisują geometrię kół, to m.in. kąt nachylenia kół. Opisuje on, w jaki sposób koła są ustawione względem osi pojazdu. Prawidłowy kąt nachylenia kół jest ważny dla prawidłowego zużycia opon i bezpieczeństwa jazdy. Kolejnym ważnym parametrem jest kąt skrętu kół. Opisuje on, w jaki sposób koła są ustawione względem siebie. Również jest on niezwykle istotny dla prawidłowego prowadzenia samochodu i bezpieczeństwa jazdy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Między innymi na wysokość środka ciężkości, który określa, w jaki sposób samochód zachowuje się na drodze i wpływa na stabilność jazdy. Kolejnym ważnym parametrem, który sprawdza się podczas geometrii kół jest szerokość i wysokość nadwozia. Wpływają one na aerodynamikę samochodu oraz zużycie opon. Nie można zapominać też o kącie pochylenia karoserii. Mówi on o tym, w jaki sposób karoseria samochodu jest pochylona względem osi pojazdu.

Dlaczego warto dbać o właściwą zbieżność i  geometrię kół?

Właściwa geometria kół jest ważna dla bezpieczeństwa i optymalnego zużycia opon. Poznaj kilka powodów, dla których warto dbać o prawidłową geometrię kół. Przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Prawidłowa geometria kół bezpośrednio wpływa na sposób prowadzenia samochodu. Gdy jest nieprawidłowa może prowadzić do trudności w utrzymaniu samochodu na torze jazdy i zwiększonego ryzyka wypadku. Kolejnym ważnym aspektem jest optymalne zużycie opon – nieprawidłowa geometria kół może prowadzić do nierównomiernego zużycia opon i konieczności wymiany ich wcześniej, niż jest to przewidziane, co oznacza dodatkowe koszty. Co ciekawe, od regulacji zbieżności kół zależy nawet spalanie samochodu. Jeżeli zależy Ci na oszczędności paliwa, zadbaj o prawidłową geometrię kół, może ona bowiem przyczynić się do lepszej aerodynamiki samochodu i mniejszego oporu toczenia, a tym samym do sporych oszczędności.

Geometria kół Katowice – kiedy należy ją skontrolować?

W jakiej sytuacji powinieneś udać się do mechanika w celu ustawienia zbieżności kół? Geometrię kół należy skontrolować przede wszystkim po wymianie opon, ponieważ może ona wtedy ulec zmianie. Chociaż nie zawsze jest to konieczne, wielu świadomych kierowców przekonało się, że to dobra okazja, aby sprawdzić i ewentualnie dostosować ją do nowych opon. Warto to zrobić także po naprawie układu kierowniczego. Ponadto, w wyniku wypadku geometria kół może ulec zmianie, dlatego także warto ją sprawdzić, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Kolejną sytuacją, kiedy dobrze jest udać się do mechanika na geometrie kół jest przejechanie dużego dystansu. Jeżeli dużo podróżujesz, dobrze jest sprawdzić co jakiś czas zbieżność kół – zwłaszcza jeśli samochód jest często używany na nierównych drogach lub w trudnych warunkach. Należy też zrobić jeśli odczuwasz trudności z prowadzeniem samochodu lub widzisz, że opony szybko się zużywają. Nie jesteś pewny, czy to odpowiedni moment, aby skontrolować swoją geometrię kół? Zapraszamy Cię do kontaktu oraz wizyty w naszym serwisie samochodowym a chętnie udzielimy Ci kompleksowej pomocy oraz posłużymy fachową radą. Wulkanizacja Katowice oraz wszystko, co jest z nią związane to nasza specjalność!

Auto serwis Dąb   Katowice